
Życzenia Wielkanocne 2025
Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja! ż [...]
W piątkowy wieczór 24 listopada odbyła się 13. Gala Pąsowej Róży, która po raz pierwszy w historii została zorganizowana w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu. Okazałe statuetki, zdobione różami, trafiły w ręce firm, instytucji i osób prywatnych. To już tradycja, że końcem listopada Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka w ten sposób dziękuje darczyńcom za ich hojność, zaangażowanie, finansowe oraz rzeczowe wsparcie miejskich imprez kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie Suchej Beskidzkiej.
Troska o kulturę jest jednym z priorytetów samorządu, a wsparcie darczyńców jest niezwykle ważne dla działalności instytucji kultury, klubów sportowych czy też przy organizacji imprez i przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i sportowym. Dzięki działaniom na rzecz kultury – darczyńcy są postrzegani jako instytucje otwarte na potrzeby społeczeństwa, a ich marka niejednokrotnie pomaga samemu przedsięwzięciu, wywołując pozytywne skojarzenia, które często przenoszą się na sponsorowane wydarzenie. Wyrazem wdzięczności samorządu dla sponsorów, darczyńców, partnerów i sympatyków wspierających wydarzenia są właśnie Pąsowe Róże, wręczane im pod koniec listopada.
Burmistrz Stanisław Lichosyt w swoim wystąpieniu podkreślił, że ma świadomość jak dużego wysiłku wymaga utrzymanie odpowiedniej pozycji i stabilności firm, dziękując darczyńcom, że potrafią te sprawy łączyć z potrzebami ducha, dzieląc się częścią wypracowanego przez siebie zysku. Zauważył, że samo wsparcie finansowe jest niezwykle cenne, ale oprócz niego ogromną wartością jest poprzez zaangażowanie firmy i instytucje utożsamiają się z samorządem i lokalną społecznością, a poprzez swój materialny udział współtworzą z miastem ofertę kulturalną i sportową dla mieszkańców. Sponsorzy przekazują środki w zamian za prestiż jaki towarzyszy tym imprezom, a miasto organizując miejskie wydarzenia stara się przygotowywać je profesjonalnie i na wysokim poziomie.
Podczas tegorocznej gali Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt oraz Przewodniczący Rady Miasta Krystian Krzeszowiak wręczając Pąsowe Róże podziękowali darczyńcom, którzy wspierali miejskie inicjatywy kulturalne zarówno w roku bieżącym, jak i w 2022 roku. W tym roku samorząd miejski przyznał pięć Złotych Róż oraz 47 Pąsowych Róż, będących także wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc. W sposób szczególny za wieloletnią współpracę z samorządem miejskim podziękowano Panu Bogusławowi Kołodziejczykowi, właścicielowi firmy Kobeton.
Tegoroczną uroczystą galę wzbogaciły występy artystyczne. Przybyłych gości powitało trio: Justyna Tokarz (śpiew), Agnieszka Pająk (skrzypce) oraz Robert Pająk (fortepian), wykonując „Panie, który jesteś” z repertuaru Michała Bajora. Następnie do artystów dołączył dyrektor Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej Grzegorz Wysmołek, który wystąpił na suskiej scenie w roli wokalisty i gitarzysty. Muzycy zaprezentowali się wspólnie w utworach „Na dnie Twojego serca” zespołu Cree oraz „Jak” Starego Dobrego Małżeństwa. Galę zwieńczył koncert Suskiej Orkiestry Zamkowej pod batutą Szymona Piątka, którą tworzą nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Muzykom towarzyszył wokalista Kamil Kołodziejczyk. Publiczność wysłuchała wiązanek melodii filmowych, utworów z repertuaru Krzysztofa Krawczyka i zespołu Queen, a także „Opowiadaj mi tak”, „Lubię wracać tam gdzie byłem” oraz „Zacznij od Bacha”, wykonywanych przed laty przez Zbigniewa Wodeckiego.
Złote Róże otrzymali:
Pąsowe Róże otrzymali: